loader

65 yaş üstü nüfus en çok hangi ilçelerde yaşıyor? Peki bu ilçelerde yer alan market ve eczane lokasyonları yaşayan nüfus için erişilebilir mi? İlçenin yüzde kaçı market ve eczane lokasyonlarının erişim mesafesinde? 65 yaş üstü nüfus en çok hangi ilçelerde erişimde sıkıntı yaşıyor olabilir?

Tüm bu sorulara cevap bulmak için haritalarımızı inceleyebilirsiniz.

İlçeler gridlere bölünmüş ve bu gridler içinde market ve eczane varlığı analiz edilmiştir. Eczane ve market lokasyonlarının her ikisini de bulunduran gridler yeşil, tekini barındıran gridler sarı, her ikisinden de yoksun gridler turuncuya boyanmıştır.

Bu analiz sonucuna göre Esenler, Kadıköy ve Şişli erişilebilirlik açısından üst sıralarda yer almaktayken; Şile, Çatalca ve Silivri erişilebilirliği düşük ilçelerdir.

Erişimde nüfus değerlendirmesi yapıldığında ise sıkıntı yaşayan 65 yaş üstü nüfus yoğunluğunun Üsküdar, Sarıyer ve Pendik ilçelerinde olabileceği sonucuna varılmıştır. En fazla 65 yaş üstü nüfusa sahip Kadıköy ise market ve eczane lokasyonlarının dengeli ve yoğun yayılımı sebebi ile yaşayan nüfusa eczane ve market erişiminde en az sıkıntı yaşatan ilçedir.

#evdekal #türkiye #data #locationanalytics #machinelearning
#analytics #InnovationAI #marketresearch #coronavirus #covid19

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Canlı Destek