loader

Next Geo da Altınbaş Üniversitesi Co-Op Paydaşları arasındaki yerini aldı.

Lokasyon analitiği uygulamalarını yeni nesil teknolojilerle buluşturarak küçük-orta-büyük ölçekteki firmalara ürün ve çözümler sunan Next Geo  Altınbaş Üniversitesi imzaladıkları Co-Op (Cooperative Education Program) iş birliği protokolü ile öğrencilerin kariyer gelişiminde ortak hareket etme kararı aldı.

Altınbaş Üniversitesi, 2008 yılında Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından “İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi” adıyla kurulmuştur. 2017 yılında yapılan isim değişikliğiyle, yoluna “Altınbaş Üniversitesi” adıyla devam etmektedir. Bünyesinde 9 Fakülte, 1 Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve 1 Yüksekokulu ile öğretime devam etmektedir. Üniversitemizde yaklaşık 85 farklı ülkeden 15.000 öğrenci bulunmaktadır.

CO-OP Eğitim Modeli, Altınbaş Üniversitesi CO-OP ve Staj Müdürlüğü tarafından 2014 yılından itibaren başarıyla uygulanmaktadır. Yüksek öğretimi iş hayatıyla birleştirmeyi, iş dünyası ve üniversite arasında oluşan boşlukları doldurmayı amaçlayan bir eğitim modelidir. 

Bu program kapsamında Mühendislik ve Doğa Bilimleri, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler, Güzel Sanatlar ve Tasarım, İşletme ve Uygulamalı Bilimler fakültelerimiz yer almaktadır. CO-OP Eğitim Modeli, üniversitenin 3. sınıfı (6.yarıyıl) tamamlayan öğrencilerine uygulanan bir program olup, Haziran-Aralık tarihleri arasında 6 aylık süre ile devam etmektedir. Öğrencilerimiz CO-OP kapsamında Next Geo ile üniversitede öğrendikleri teorik bilgiyi, iş hayatında uygulama fırsatı kazanacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Canlı Destek