loader

Next Geo ve Bursa Teknik Üniversitesi’nden stratejik iş birliği kararı.

Lokasyon analitiği uygulamalarını yeni nesil teknolojilerle buluşturarak küçük-orta-büyük ölçekteki firmalara ürün ve çözümler sunan Next Geo ve Bursa Teknik Üniversitesi iş dünyası ve akademik çalışmaları kapsayan bir dizi konuda iş birliği kararı aldı.

Next Geo’nun zengin lokasyon veri kütüphanesi ve sektörel deneyimi ile Bursa Teknik Üniversitesinin akademik birikimini bir araya getirerek iş dünyasındaki problemlerin daha etkin yollara çözülmesini amaçlayan iş birliğinin kapsamı şu şekilde belirlendi.

 1. Üniversite-Sanayi İşbirliğine dayalı çalışmalar.
 2. Bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda kongre, sempozyum ve çalıştay gibi etkinlikler.
 3. BTÜ’de eğitim gören lisans öğrencilerinin Sektörel Eğitim Programı (SEP), staj ve bitirme projesine yönelik işbirliği çalışmaları.
 4. Gerekli şartları yerine getiren Firma çalışanlarının BTÜ Enstitüsü/Enstitüleri tarafından ilan edilmesi halinde, BTÜ lisansüstü eğitim programlarında işbirliği yapılan kurumlara ayrılan kontenjanlardan (sayı sınırlaması getirilebilir) yararlanmasına yönelik çalışmalar.
 5. Gerekli şartları yerine getiren Firma çalışanlarının BTÜ Enstitüsü/Enstitüleri tarafından ilan edilmesi halinde tezsiz yüksek lisans ücretlerinde indirim sağlanmasına yönelik çalışmalar.
 6. TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı başvurusuna yönelik çalışmalar.
 7. Fon kaynaklarının duyurulması ve ortak değerlendirilmesi üzerine çalışmalar.
 8. Robtü, Teknofest vb. yarışmaların ve Kariyer Fuarlarının desteklenmesi kapsamında işbirliği çalışmaları.
 9. Firma tarafından uygun görülecek, BTÜ tarafından veya Firma ile ortaklaşa yürütülen ar-ge ve diğer projelerine / faaliyetlerine ayni ve nakdi bağış sağlanmasına yönelik çalışmalar.
 10. Tarafların her ikisine de fayda sağlayacak diğer faaliyetler.
 11. Firma ile SEP Protokolü imzalanması (Firmanın büyüklüğüne göre minimum kontenjan sayısı istenebilir) halinde, Firmanın BTÜ MER-LAB da yaptıracakları test-analiz çalışmalarında SEP protokolü yapılan kurumlara yapılan indirim oranından (sayı sınırlaması getirilebilir) yararlanmasına yönelik çalışmalar.

Next Geo Kurucu Ortağı Fevzi Babalık ve Bursa Teknik Üniversitesi Proje Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Cihan KABOĞLU İş dünyası – Üniversite iş birliğinin son dönemdeki başarılı örneklerinden biri olan bu iş birliğinin zaman içinde artarak devam edeceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Canlı Destek