>
loader

2020 Ağustos Türkiye Geneli Konut Satış Haritası

2020 Eylül Türkiye Geneli Banka Haritası

2019 Türkiye Geneli Nüfus Haritası

Başlangıç ve varış noktaları arasında aktarmasız bir taşımaya olanak sağlayan karayolu taşımacılığı önemli avantajlara sahiptir. Öteki taşıma türlerine oranla daha esnek ve nispeten ucuz olması nedeniyle karayolu taşımıcılığı ülkemizde önemli bir yere sahiptir.

Yaptığımız bu çalışma ile ülkemizde 2019 yılı illere göre ortalama ilk evlenme yaşı (kadın-erkek), 2015-2020 yıllarına ait ilk evlenme yaşı değişimi(%)(kadın-erkek), 2019 yılına ait illere göre kaba boşanma hızı ve 2015-2020 kaba boşanma hızındaki değişim(%) haritalandırılarak incelenmiştir.

Peki Türkiye’de hangi kuşak, hangi illerde ve hangi bölgelerde daha fazla yoğunluk göstermektedir? Yapılan bu çalışmada ülkemizdeki kuşaklar iller düzeyinde haritalandırılmıştır.

Korona virüs salgınıyla beraber etkilenen birçok faktör gibi ihracat kalemi de bu durumdan etkilenmiştir. Yaptığımız bu çalışma ile 2019-2020 yılları ilk çeyrek ve mart ayı ihracat rakamlarındaki değişiklikleri bir önceki yıla oranla iller bazında inceleyebilirsiniz.

Konut satış istatistiklerine baktığımızda bir artış ya da azalma görülüyor mu? Koronavirüs’ün ülkemizde görülmeye başladığı Mart ayı ve bir önceki Şubat ayı ele alındığında nasıl bir değişim karşımıza çıkıyor?

Ülkelere giriş çıkışların kontrollü ve titizlikle yapıldığı bugünlerde ülkemizde geçtiğimiz Mart ayı havaalanı trafiği ve bir önceki sene aynı aydaki havaalanı trafiğine ait değişimler ne yönde gerçekleşmiştir?

2015 ve 2019 yılları arasında kişi başına düşen araç tipi değişim oranları nelerdir? Hangi iller hangi araç tipinde daha yüksek bir değişime sahip? Hangi illerde değişim negatif yönlü bir seyir izlemiş?

× Canlı Destek