loader
akaryakit dolum

Akaryakıt Sektör Çözümleri

NextGeo’nun büyük veri alt yapısı ve gelişmiş lokasyon analizi algoritmaları ile sunduğu akaryakıt sektörü çözümleri aşağıda detaylandırılmıştır.

İstasyon Pazar Raporları ve Değişim Takibi

Türkiye geneli benzin ve LPG istasyonlarının lisans başlangıç ve bitiş tarihleri, dağıtım şirketi, ticari unvanı bilgilerinin yer aldığı raporlar Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) yayınlarına göre aylık olarak hazırlanmaktadır.
İstasyonlar güncel adreslerine uygun şekilde yüksek hassasiyette koordinatlandırılır.

İstasyon Ağ Optimizasyonu

Lokasyon başarısı yüksek fakat buna rağmen istasyon başarısı düşük noktaları tespit edebilirsiniz.
Verimsiz istasyonların verimli lokasyonlara taşınması ile ağınızdan elde edeceğiniz faydayı maksimuma taşıyabilirsiniz.

İstasyon Yer Seçimi

Next Geo'nun uzman danışman ekibi ve geliştirdiği Lokasyon Analizi uygulaması ile Türkiye genelinde demografi, nokta ve rakip istasyon yoğunluğu değerlendirilerek yeni açılacak istasyonunuzun bölgeye uygunluğunu analiz edebilirsiniz.
Hangi bölgelerin doygunluğa ulaştığını inceleyebilirsiniz. İstasyonunuzu verim alacağınız ve gelecek başarı ihtimalini garantilediğiniz potansiyeli yüksek olan caddeler üzerinde konumlandırabilirsiniz.

İstasyon Talep Tahmini

Bu çalışma ile istasyonlarınızın gelecek talep tahminleri ile stok planınızı ve gelecek satış hedefinizi belirleyebilirsiniz.
Ürün çeşitliliği, satış noktası büyüklüğü, istasyon içi varsa özelleşen ürünlerin satışa olan etkisini değerlendirir açılış kararlarınızdaki belirsizliği azaltabilirsiniz.

İstasyon Ziyaret Planlaması

İstasyon ziyaretlerinizi planlayarak, yakıt ve bakım maliyetlerini takip edebilir, istasyon ziyaret sıklığınızı belirleyebilir, en uygun rota güzergahları oluşturarak ziyaret verimini maximuma çıkarabilirsiniz.

× Canlı Destek