Çözümlerimiz

Optimizasyon

Optimizasyon

Restoranınızın paket servis alanında kaç kurye çalıştırmalısınız ? Bir satış bölgesinde kaç satışçı bulunmalı ? İstanbul Kadıköy’de kaç tane mağaza açabilirsiniz ?

Bir bölgenin taşıdığı fırsat ve risklere göre kaynakların en doğru şekilde kullanılması anlamına gelen optimizasyon lokasyon analitiğinin de vazgeçilmez bir parçasıdır. Next Geo tarafından geliştirilen optimizasyon modellerini kullanarak yatırım, operasyonel ve pazarlama konularındaki lokasyonla ilgili ihtiyaçlarınızı mevcut kaynaklarınızı kullanarak nasıl çözebileceğini bulabilirsiniz.

Next Geo’da başarılı bir optimizasyon modeli için gereken tüm koşullar mevcuttur.

Dağıtım Alanı Optimizasyonu

Paket servis yapacağınız bölgedeki demografik veriler ve mevcut müşteri konumlarınızı kullanarak kaç tane kurye ile en optimum dağıtımı yapabileceğinizi belirleyin.

Rota Optimizasyonu

Dağıtımı yapılacak teslimatlarınızı hangi sırayla ve rotalar kullanılarak dağıtmalısınız ? Next Geo tarafından geliştirilen Rota Optimizasyonu algoritması ile bu zor ve karmaşık problemi en hızlı ve güvenilir şekilde çözümleyin.

Satış Bölgesi Optimizasyonu

Satış bölgenizdeki mevcut ve potansiyel müşterilerinize en ideal servisi vermek için bölgenin potansiyelini doğru şekilde analiz ederek optimum satış bölgelendirmesini yapın.