Çözümlerimiz

Lokasyon Analitiği

Lokasyon Analitiği

İşletmelerin Vazgeçilmezi

Lokasyon Analizi, konumun işletmenizi nasıl etkilediğini anlamak için sosyo-demografik veriler, harcanabilir gelir ve daha fazlası gibi çeşitli verilere erişmenizi sağlayan sezgisel bir teknolojidir. Bu teknoloji verileri filtreleyebilmeniz ve yalnızca neyin önemli olduğunu görebilmeniz için haritalar ve görselleştirmeler oluşturmanıza olanak tanıyan etkileşimli bir teknolojidir. Bu, iş gereksinimlerinizle ilgili kalıpları ve eğilimleri tespit etmenizi kolaylaştırır ve stratejik kararlarınızı daha etkili hale getirir.

Bu teknoloji, coğrafi analiz için kullanılmak üzere GPS verileri, işletmenize ait ticari veriler, sosyo demografik veriler, perakende cadde değerleri veya satış noktaları verileri gibi farklı türlerdeki büyük veri kümelerini derleme ve zenginleştirme yeteneğine sahiptir. Bilgiler daha sonra, kullanıcıların çeşitli konumlardaki işletmelerinin performansını etkileyen faktörleri görsel olarak kavramsallaştırmasına olanak tanıyan basit ve harita merkezli bir arayüzde görüntülenir

Sektör kararlarınızı yönlendirecek verilere, analizlere, değişimlere, tahminlere ve haritalara ulaşın.

Lokasyon Analizi İş Zekası, Yapay Zeka ve Coğrafi Bilgi Sistemleri teknolojilerinin karmasından oluşmaktadır. Bu yaklaşım, işletmelerin konum verilerini değerli içgörülere dönüştürmesine, mağaza ağı verimliliğini en üst düzeye çıkarmasına, satış tahminleri gerçekleştirmesine ve sürdürülebilir bir genişleme stratejisini desteklemek için doğru konum özelliklerine sahip lokasyonları seçmesine imkan sağlar.