loader

Bankacılık Sektör Çözümleri

NextGeo’nun büyük veri alt yapısı ve gelişmiş lokasyon analizi algoritmaları ile sunduğu bankacılık sektörü çözümleri.

Şube ve ATM Müşteri Segmentasyonu

Şube ve ATM’lerinizi bulundukları lokasyonların demografik değerlerine göre segmente edin ve aynı lokasyon etkilerine sahip Şube ve ATM’lerinizi belirleyin. Şube ve ATM’lerinizin performansları ile bulundukları lokasyondaki veriler arasındaki ilişkileri analiz ederek performansınıza hangi faktörlerin etki ettiğini belirleyin.

Şube ve ATM Pazar Raporları ve Değişim Takibi

Next Geo’nun sürekli güncellene veri alt yapısı ile Türkiye geneli şube ve ATM’lerin idari bölgeler (il-ilçe-mahalle) ve katılım-mevduat özel-kamu bankası ayrımlarında değişimlerini takip edin. Hangi bölgelerin artış yada azalışta olduğunu ve kurumunuzun rekabetten nasıl etkilendiğini analiz edin.

Şube ve ATM Optimizasyonu

Lokasyon açısından verimsiz noktalara konumlanmış olan Şube ve ATM'lerinizi tespit edebilir, noktalarınızı verimi yüksek lokasyonlara taşıyabilirsiniz.
Müşteri adres ve şube lokasyon eşleştirmesinin sağlanması ile aksiyon planlarınızda ve müşteri ziyaretlerinizde yaşayabileceğiniz aksamaları minumuma indirebilirsiniz.

ATM İşlem Adedi Tahminleme

Next Geo tarafından makine öğrenimi teknolojisi kullanılarak üretilen algoritmalarla potansiyel ATM’lerinizin işlem adetlerini tahmin edebilirsiniz. ATM’lerinizin hem kendi müşterilerinizin konumları hem de Next Geo veri kütüphanesindeki verilerle etkileşimini analiz ederek ATM işlem adetlerinin hangi faktörlerden etkilendiğini tespit edip yeni bir ATM’nin işlem adedini yüksek doğrulukta tahminleyin.

Şube ve ATM Yer Seçimi

Demografi, nokta ve rakip yoğunluğu değerlendirilerek bölgenin yeni açılacak şube veya ATM için potansiyeli var mı bilgisine ulaşabilirsiniz. Hangi bölgelerin doygunluğa ulaştığını inceleyebilirsiniz.
Şube ve ATM'lerinizi verim alacağınız ve gelecek başarı ihtimalini garantilediğiniz potansiyeli yüksek olan caddeler üzerinde konumlandırabilirsiniz.
Saha ekiplerinizin kaydettiği şube içi m2, kira, cephe genişliği gibi değişkenler ile de modeli besleyebilirsiniz.

Banka Mikro Pazar Tayini

Bireysel, kobi, ticari ve kurumsal şube tiplerine göre ayrışan mikro bölgelerinizde bölge kontrolleriniz kolaylaşır, cannibalism problemini çözüme kavuşturursunuz.
Mikro pazarların oluşturulması ile mikro pazarlar içinde yer alan müşteri potansiyellerini etkili bir şekilde değerlendirebilir ve ilgili pazara hizmet sağlayan şubeler özelinde hedefler belirleyebilirsiniz.

Kurumsal Servisler

Mevcut müşterilerinizin durumunu öğrenebilir, Türkiye Genelinde henüz müşteriniz olmayan firmaları tespit edebilir ve bu firmalar ile ilgili müşteri kazanımlarında en uygun şube lokasyonlarınızı görevlendirebilirsiniz. Böylece daha çok müşteri ile uzayı kapsama oranını artırabilirsiniz.

× Canlı Destek