Çözümlerimiz

Yer Ve Bölge Seçimi

Yer ve Bölge Seçimi

En Uygun Lokasyonu Seçin!

Neresi? Bu, herhangi bir yer seçimi kararını yönlendiren temel sorudur. Bir şirketi genişlemeye veya yer değiştirmeye iten ekonominin arkasında çözülmesi gereken coğrafi veya mekansal bir sorun yatmaktadır. Next Geo, işletmeniz için en güncel ve kapsamlı konumsal verileri toplar, kendi geliştirdiği yeni nesil uygulamalarda görselleştirir ve yatırım kriterlerinize göre en uygun lokasyonları keşfetmeniz için analitik modellemelere dayalı lokasyon önerilerinde bulunur.

Next Geo yer seçiminde 4 ana kriteri kullanır.

1 – Demografi

Müşteri hedef kitlenizin yaşadığı yada alışveriş yaptığı lokasyonları doğru şekilde tespit edebilmek yer seçimi kararınızın başarısını olumlu yönde etkiler. Next Geo veri tabanındaki mahalle bazlı demografik istatistikleri kullanarak yer seçimi modellerinizde müşteri hedef kitlenize en uygun lokasyonları belirlemenizi sağlar.

2 – Rekabet

Rakiplerinizin mağazalarının konumları sizin mağaza performansınızı ne yönde etkiler ? Next Geo güncel nokta veri tabanı rakip markaların mağazaları ile kendi mağazalarınızın performansları arasındaki korelasyonu hesaplayarak rekabetteki pozisyonunuzu belirler ve elde edilen bulgulara göre rekabette avantajlı olabileceğiniz lokasyonları tespit eder.

3 – Çekim Merkezleri

Bulunduğu bölgelerde trafik yaratan okul, hastane, resmi kurum gibi çekim merkezleri mağaza performansınızı etkiler. Next Geo zengin veri kütüphanesinde yer alan çekim merkezleri datası kullanılarak mağazanıza pozitif etki edecek lokasyonları belirleyebilirsiniz.

4 – Perakende Oluşumu

Bir cadde yada AVM’nin perakende marka karması caddenin tüketiciler tarafından tercih edilmesindeki en önemli faktörlerden biridir. Perakendenin modern yada geleneksel oluşu, markaların hitap ettikleri müşteri segmentleri ve daha pek çok faktör bölgedeki ticaretin hacmini değiştirir. Next Geo sürekli güncellenen perakende mağaza datası bölgedeki ticaretin hacmini ve niteliğinizi anlamanıza katkı sağlayarak en doğru yer seçimi kararları almanızı sağlar.