Problemi nasıl çözeriz?

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Lokasyon Analizi, konumun işletmenizi nasıl etkilediğini anlamak için sosyo demografik veriler, harcanabilir gelir ve daha fazlası gibi çeşitli verilere erişmenizi sağlayan sezgisel bir teknolojidir.

Bu teknoloji, coğrafi analiz için kullanılmak üzere GPS verileri, işletmenize ait ticari veriler, sosyo demografik veriler, perakende cadde değerleri veya satış noktaları verileri gibi farklı türlerdeki büyük veri kümelerini derleme ve zenginleştirme yeteneğine sahiptir. Bilgiler daha sonra, kullanıcıların çeşitli konumlardaki işletmelerinin performansını etkileyen faktörleri görsel olarak kavramsallaştırmasına olanak tanıyan basit ve harita merkezli bir arayüzde görüntülenir.

Lokasyon Analizi verileri filtreleyebilmeniz ve yalnızca neyin önemli olduğunu görebilmeniz için haritalar ve görselleştirmeler oluşturmanıza olanak tanıyan etkileşimli bir teknolojidir. Bu, iş gereksinimlerinizle ilgili kalıpları ve eğilimleri tespit etmenizi kolaylaştırır ve stratejik kararlarınızı daha etkili hale getirir.

Lokasyon Analizi İş Zekası, Yapay Zeka ve Coğrafi Bilgi Sistemleri teknolojilerinin karmasından oluşmaktadır. Bu yaklaşım, işletmelerin konum verilerini değerli içgörülere dönüştürmesine, mağaza ağı verimliliğini en üst düzeye çıkarmasına, satış tahminleri gerçekleştirmesine ve sürdürülebilir bir genişleme stratejisini desteklemek için doğru konum özelliklerine sahip lokasyonları seçmesine imkan sağlar.

Coğrafi segmentasyon, belirli bir yerde yaşayan veya alışveriş yapan kişilere ürün veya hizmetleri hedeflemek için kullanılan bir pazarlama stratejisidir. Benzer konumdaki insanların benzer ihtiyaçlara, isteklere ve kültürel düşüncelere sahip olduğu ilkesiyle çalışır. Markalar, bir coğrafi segmentteki tüketicilerin neye ihtiyaç duyduğunu anlayarak, benzer lokasyonlar için satın alma olasılığı daha yüksek olan pazarlama mesajları ve ürünleri hedefleyebilir.

Sosyo Ekonomik statü (SES), bir hanenin diğerlerine göre ekonomik ve sosyal konumunun gelir, eğitim ve mesleğe dayalı olarak ekonomik ve sosyal birleşik toplam ölçüsüdür; bununla birlikte, SES daha yaygın olarak toplumdaki bir ekonomik farklılığı bir bütün olarak tasvir etmek için kullanılır. Sosyo Ekonomik statü, bu yaklaşımla toplumu A-B-C1-C2-D-E şeklinde 6 sınıfa ayırmaktadır.

Bölgesi optimizasyonu, mevcut kaynaklarla müşterilere maksimum seviyede hizmet vermek ve maksimum satış elde etmek için bir bölge veya bölgeler arasında kaynakların tahsis edilmesidir. Bu optimizasyon coğrafyaya, sektöre ve/veya müşteri boyutuna dayalı olabilir.

Lokasyon Bazlı Pazarlama (Geomarketing), bir pazarlama aktivitesinin doğru tüketici kitlesine ulaşma olasılığını artırmak için konum zekasını içeren yeni nesil bir pazarlama yöntemidir.

Sektörünüze ve markanıza nasıl etki edeceğini merak konular burada.

Lokasyon üzerine herkesin merak ettiği ve benim nasıl işimi çözecek dediği konulara buradan ulaşabileceğiniz gibi bizimle iletişime geçerek de bilgi sahibi olabilirsiniz.
Aklınızda olan sorular burada değil mi?

Aradığınızı bulamadıysanız bizimle iletişime geçin.

Losyonun gücünden yararlanmak istiyorsan biz buradayız. Yapman gereken bize ulaşmak.