Çözümlerimiz

Segmentasyon

Segmentasyon

Fırsatları Ölçümleyin!

Coğrafi segmentasyon, belirli bir yerde yaşayan veya alışveriş yapan kişilere ürün veya hizmetleri hedeflemek için kullanılan bir pazarlama stratejisidir. Benzer konumdaki insanların benzer ihtiyaçlara, isteklere ve kültürel düşüncelere sahip olduğu ilkesiyle çalışır. Markalar, bir coğrafi segmentteki tüketicilerin neye ihtiyaç duyduğunu anlayarak, benzer lokasyonlar için satın alma olasılığı daha yüksek olan pazarlama mesajları ve ürünleri hedefleyebilir.

Next Geo tarafından kullanılan Segmentasyon çözümleri ile satış noktanızın çevresindeki tüketici profilini yüksek hassasiyette belirleyerek satış noktasına hangi ürünleri konumlandıracağınıza karar verebilirsiniz. Next Geo’nun profesyonel danışmanları sektörel tecrübeleri ve yeni nesil teknolojileri birleştirerek sizler için en uygun segment modelini inşa eder.

Demografik Segmentasyon

Satış noktalarınız, bulunduğu bölgedeki tüketicilerin yaşam tarzı, eğitim ve sosyo ekonomik statü gibi sosyal faktörlerine göre segmente edilir.

Ekonomik Segmentasyon

Satış noktalarınız çevresindeki satın alma gücü, toplam ve sektörel harcama istatistikleri kullanılarak ekonomik sınıflara ayrılır.

Ticari Segmentasyon

Satış noktanız, bulunduğu caddenin ticaret profili (modern, geleneksel, karma) ve çevredeki yapılaşma (konut, iş yeri, karma) verilerine göre sınıflandırılır.