loader

FMCG Sektör Çözümleri

NextGeo’nun büyük veri alt yapısı ve gelişmiş lokasyon analizi algoritmaları ile sunduğu FMCG sektörü çözümleri.

FMCG Satış Noktaları Tespiti ve Kapsama Analizi

Türkiye Genelinde Geleneksel , Modern ve Horeca Kanalında henüz satış noktanız olmayan lokasyonları da satış kanalınıza ekleyebilirsiniz. Böylece daha çok satış noktası ile uzayı kapsama oranını artırabilirsiniz.

FMCG Demografik Profil & Planogram Planı

Bu çalışma ile doğru yerde doğru ürün konumlandıracağınız için müşterilerinizin rakibe geçmesini önleyebilirsiniz ve müşteri tabanınızı genişletebilirsiniz. Satışlarınızda artış yakalar ve ürünlerinizin doğru hedef kitle ile buluşmasını sağlayarak başarısını arttırabilirsiniz.

FMCG Bölge Kapsama Analizi

Bölgede hizmet sağladığınız nüfusun sağlamadığınız nüfusa oranını, hangi profilden ne kadarlık bir oranda müşteriye erişiminiz olduğunu, kapsamadığınız alanlardaki nüfus büyüklüğü ve bu nüfusun demografik profilini öğrenebilirsiniz.

FMCG Dağıtım Rota Optimizasyonu

Bir çıkış noktasından bir varış noktasına ulaşabilmek için birçok farklı yol güzergahı vardır. Rota optimizasyonu, bu farklı seçenekler arasında en iyi rotayı bulmaya odaklanır. Bu çalışma ile iş süreçlerinizde zaman ve maliyetten tasarruf edebilir, sürüş koşullarında iyileşme ve araç bakım maliyetlerinde düşüş sağlayabilirsiniz.

FMCG Demografik Analiz & Segmentasyon & Nokta Önceliklendirme

Benzer satış noktalarınızı inceleme fırsatı elde ederek, segment gruplarına özel reklam veya kampanya faaliyetleri kurgulayabilirsiniz. Benzer lokasyonlarınız içinde ciro özelinde dalgalanmalara sebep olan noktaları tespit edip buralara özel önlemler alabilir, lokasyona olan ziyaretlerinizi sıklaştırabilir, farklı stratejiler üretebilirsiniz.

FMCG Bayi Bölge Optimizasyonu

Yapılan analizler sonucunda, bayi sorumlusu olduğu bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebiliyor mu?
Bölge ihtiyaçlarını karşılamada bölgenin merkez ve çeper noktalarına olan hakimiyeti ne ölçüde?
Diğer bölgeler ile olan ilişkisi sürdürülebilir temellere mi dayanmakta yoksa o bölgeye ait olması gereken müşterileri kendinde mi toplamış?
Bölgelerimden maksimum faydayı nasıl sağlarım?
sorularının cevaplarını edinebilirsiniz.

FMCG Ciro Tahmini

Ürün çeşitliliği, mağaza büyüklüğü, mağaza içi özel satışı yapılan ürünlerin ciroya olan etkisi değerlendirilir. Ciro üzerinde etkisi olabilecek bütün demografik ve noktasal kriterler bu çalışma ile analiz edilmiş olur. Böylelikle yeni açılacak mağaza lokasyonlarının gelecek başarı yüzdesinde bir artış yakalayabilir ve bir sonraki açılış kararınızdaki belirsizliği azaltabilirsiniz.

FMCG Merch Faaliyetleri ve Saha Aktivitelerinin Planlanması

Ücretsiz tadım aktivitesini geçekleştireceğim bu ürün için hangi satış noktaları daha cazip?
Hediye ve indirim kuponlarını hangi satış noktalarımda konumlandırırsam daha fazla müşteri memnuniyeti ve başarı elde ederim?
Yapacağım mağaza içi gösteriler hangi satış noktalarımın etrafındaki demografik profilin ilgisini daha çok çeker?
Sorularının cevaplarına bu çalışmayla ulaşabilirsiniz.

× Canlı Destek